Ceny w Chorwacji

wpis w: Chorwacja | 1

Artykuły spożywcze

Ceny produktów spożywczych w Chorwacji są nieco wyższe od tych spotykanych w polskich sklepach. Oczywiście sklep – sklepowi nierówny, dlatego najtaniej wychodzi robienie zakupów w dużych sieciowych marketach. W Chorwacji do największych i najczęściej spotykanych należą Konzum, Studenac oraz Lidl. Polecam też dla tych, którzy jadą z samochodem, aby zrobili zakupy w Polsce. Dobrym rozwiązaniem będzie lodówka samochodowa, żeby móc przewozić produkty mięsne, których ceny w Chorwacji są wysokie.

Jeśli mowa o trunkach to Chorwacja słynie z białego wina (stanowi ono według opinii sprzedawcy win z miejscowości Vrbnik) około 80% krajowej produkcji. Polecam zakup dużej ilości w miejscowości Vrbnik na wyspie Krk. Lidl również posiada w swojej ofercie Chorwackie wina, których znamienita większość kosztuje ok. 30HRK. Innym, tym razem wysokoprocentowym trunkiem, znanym w Chorwacji jest Rakija – czyli alkohol pozyskiwany najczęściej ze śliwek lub winogron. Osobiście polecam dwie lokalizacje do jej zakupu Omis ( sugieruję rakiję z dodatkiem chleba świętojańskiego – Rogacusa – ok 60zł/0,7l), klasyczna Rakija –swojskiego wyrobu do zakupienia na wyspie Hvar w drodze z Sucuraj do Hvar ok.60zł/1l).20160421_174534

20160421_175405Restauracje

Nie jestem wielkim fanem kulinarnym, dlatego nie potrafię powiedzieć wiele u restauracjach i polecić konkretne miejsca. Z własnego doświadczenia wiem natomiast, że w Chorwacji mają doskonałą pizzę, zakładam, że ze względu na bliskość Włoch. Tak przykładowo w Puli za dwie pizze z napojami i napiwkiem zapłaciliśmy ok 60zł, za doskonałą, wielką pizzę z pieca opalanego drewnem w Dubrowniku około 40zł. O ile się nie mylę była to Pizzaria Tabasco, lokalizacja tutaj.

 

Wskazówki:

– sklepy Lidla w Chorwacji możesz wyszukać na stronie http://www.lidl.hr/hr/trazilica.htm  ; aktualne ceny produktów spożywczych tej właśnie sieci sprawdzisz na http://www.lidl.hr ,

– kosmetyki, a przede wszystkim krem z filtrem UV lepiej zabrać z Polski,

– Rakija Rogacusa charakteryzuje się zbilansowaną słodkością, w kolorze i smaku nieco przypomina whisky (świetnie smakuje z Colą czy Spritem); pozostałe rodzaje Rakiji, były dla mnie zbyt słodkie, aby spożywać je w większej ilości.

Jedna odpowiedz

  1. Ceny rosną wraz z bliskością morza. Niby banał, ale taka jest prawda. Wiadomo, że najkorzystniej kupować w marketach. W małym sklepiku za 250ml coli zapłaciłam 2 zeszłym roku 14kn, za radlera (500ml) 15kn. Opłaca się bardziej pić piwo 😉 Ceny ze sklepów, takie potwierdzone znaleźć można np http://croatiaholidays.pl/ceny-zywnosci-w-chorwacji/ Z jedzenia polecam Burek ze serem – taki rodzaj drożdżówki – tylko 4,5kn.

Zostaw Komentarz