Noclegi w Chorwacji

wpis w: Chorwacja | 0

Temat „rzeka” jeśli chodzi o Chorwację. Osobiście wybrałem się na wariata z rezerwacją tylko jednego noclegu w Zagrzebiu. Przy dwóch podróżujących jednym samochodem nie był to jednak problem, ponieważ mogliśmy spać w aucie…. i tak też się stało. Spędziliśmy 6 nocy w samochodzie, biorąc prysznice na licznych, napotykanych po drodze campingach. Jeśli natomiast o campingach mowa to w Chorwacji są naprawdę wszędzie, jednak ich cena w sezonie jest zbliżona do noclegu w prywatnej kwaterze (mieszkaniu, apartamencie). Ceny noclegu, samochód + 2 osoby + namiot, to koszt minimalny 35€ (na podstawie własnego doświadczenia), natomiast liczni przydrożni „naganiacze” oferują nam noclegi w kwocie 40 – 50€/ noc / dwie osoby.

Jeśli chodzi o moje noclegi to znalazłem, w moim przekonaniu, rewelacyjne miejsce w miejscowości Zaostrog. Rewelacyjne ze względu na lokalizacje (dobra baza wypadowa do zwiedzania), piękne krajobrazy, przyzwoite warunki noclegowe (czysto, brak nieprzyjemnych zapachów) oraz cenę. Za nocleg za 2 osoby płaciłem 20€/noc, w pokoju z małym aneksem kuchennym oraz widokiem z tarasu…. takim. Niestety do owego obiektu nie mam żadnego kontaktu, ponieważ znalazłem go przypadkiem, a zlokalizowany jest tutaj.

Prywatnie polecam osobom, które wybierają się do Chorwacji i nie chcą spartańskich warunków (typu nocleg w samochodzie) wykupić noclegi wcześniej w lokalizacjach, które ich interesują. Odradzam przy tym noclegi w jednym miejscu, ponieważ stracimy mnóstwo czasu na dojazdy do „atrakcji” i powroty na nocleg. Korzystając np. z portalu airbnb.pl, można znaleźć wiele rewelacyjnych apartamentów, których cena za nocleg dla 4 osób nie przekracza 200zł. Bądź pokusić się o szukanie hotelu, korzystając z wielu popularnych wyszukiwarek (np. http://www.hotelscombined.pl/ ). Warunkiem znalezienia dobrej oferty jest jednak rezerwacja ze znacznym wyprzedzeniem.

Wskazówki:

– dobrym miejscem do rozbicia się na dziko w okolicach Puli jest to miejsce tutaj  – po drugiej stronie znajduje się duży camping,

– jeśli ktoś wybrał wariacją podróż bez noclegów to rozwiązaniem na kąpiele są campingi (na tych dużych nikt nawet nie jest w stanie zweryfikować naszej obecności; na małych możemy zdać się na łaskawość właścicieli – pytając, bądź ryzykować kompromitację); prysznice znajdują się też czasem przy plażach (np. okolice miejscowości Opatija),

– wybierając się do Narodowego Parku Jezior Plitwickich też warto znaleźć nocleg, ponieważ noce  w tym regionie są znacznie zimniejsze niż na wybrzeżu; jeśli wcześniej go nie zaplanowaliśmy możemy zapytać w informacji przy wejściu do parku – mapa tutaj, nam polecili nocleg u miejscowych gospodarzy (bardzo miłych) w cenie 30 – 35€.

Pula, Uvala Muzilj

Zostaw Komentarz