Noclegi Norwegia

wpis w: Norwegia | 0

Polecana przez mnie forma noclegu to domek campingowy bądź namiot (jeśli jego transport nie jest problemem). Dodatkowo przypominam o prawie panującym w Norwegii, które mówi, że mamy swobodę dostępu do przyrody.Tym samym możemy rozbić namiot w dowolnym miejscu – czy to teren prywatny, czy park narodowy… o ile oczywiście nie niszczymy przyrody. Jeśli jest to teren prywatny musimy, przy dłuższym niż 2dniowym pobycie, powiadomić właściciela – nie wiem jak to wygląda w praktyce. Osobiście spotkaliśmy ludzi, którzy nocowali przy samym Trolltunga (lipiec) i mówili, że mimo mroźnej nocy było warto.

Sam wynajmowałem domek campingowy na Seim Camping*** w miejscowości Roldal. Domek z widokiem na jezioro, w którym miejsca było dla 5 osób (2 podwójne + 1 pojedyncze łóżko) – cena 1650NOK przez booking.com. Warto jednak zadzwonić bezpośrednio do kempingu , ponieważ na jego stronie internetowej nie ma pełnej ofert kabin, a o ile mnie pamięć nie myli, nasza była do wynajęcia za 150NOK/noc/osoba  (według cennika na miejscu).

Seim Camping

Adres: Seimsveien 35, 5760 Røldal, Norwegia

Seim Camping

Wskazówki:

– Roldal jest dobrą bazą wypadową na Trolltunga

– nim wynajmiecie domek, camping przez popularna wyszukiwarkę noclegów warto sprawdzić ceny na oficjalnej stronie campingu (ja tego nie zrobiłem i przepłaciłem)

– na każdym campingu pościel i ręczniki są dodatkowo płatne ( w przypadku naszego obiektu: pościel 70NOK/ osoba + ręcznik 30NOK/ osoba)

– dodatkowo płaci się również za prysznic – 10NOK/5min, o ile nie mamy go w domku

Zostaw Komentarz