Transport Teneryfa

wpis w: Teneryfa | 0

Transport

Uwzględniając fakty, że:

  • ruch jest prawostronny, a nawierzchnie dróg  (nawet tych w rejonach górskich) są dobre
  • cena benzyny nie przekracza 1€ (marzec 2017- Pb95 0,939€ litr / Diesel – 0,85€ litr); cena na kazdej stacji taka sama (moje obserwacje)
  • wynajem samochodu z pełnym ubezpieczeniem (bez blokowania środków na karcie kredytowej) jest relatywnie niski
  • wszystkie miejsca do parkowania, nawet te przy atrakcjach turystycznych są bezpłatne (wyjątek stanowią tereny prywatne, np. parkingi hotelowe)
  • zyskujemy niezależność

to wynajem samochodu wydaje się najsensowniejszym wyjściem.

I tak wynajmując auto – nowy Fiat Panda 1.2 (spalenie 5,7l), z jednodniowym wyprzedzeniem na miejscu – zapłaciłem 120€ za 5 dni. Korzystałem z wypożyczalni strona tutaj i wynajem w niej przebiegł bezproblemowo. Dostałem nowe auto z 1/3 baku paliwa, a miałem oddać z pustym. Zdając auto miałem po prostu zostawić kluczyki w recepcji hotelowej.

Wskazówki:

gdyby ktoś zdecydował się na transport publiczny to dodam, że stan autokarów oraz busów robi dobre wrażenie pod względem stanu technicznego pojazdów, a ich pełen rozkład oraz ceny można znaleźć tutaj; jeśli kupimy kartę, którą doładujemy określoną kwotą to przejazdy wyjdą 30% taniej w porównaniu do ceny pojedynczego biletu (z jednej karty może korzystać kilka osób)

– przykładowa cena pojedynczego biletu z Puerto de la Cruz do Santa Cruz wynosi 5€

– w Puerto de la Cruz wiele osób korzysta z wypożyczalni Volcanic

– zauważyłem, że w obu wymienionych przeze mnie wypożyczalniach wynajem auta na miejscu wychodził taniej jak przez internet – mowa oczywiście o początku marca, gdy ruch turystyczny nie jest wzmożony 

– można skorzystać również z usług znanych portali oferujących wynajem, jednak mimo super niskich cen pojawia się wiele nieścisłości typu: jak zostanę rozliczony gdy wezmę samochód z opcją przed-płaconego paliwa, trzeba zostawić potwierdzenie na karcie kredytowej rzędu 1000€, albo wykupić ubezpieczenie wkładu własnego za dwukrotność dziennego wynajmu (ok. 20€/dzień);

– wschodnią cześć wyspy obiega bezpłatna autostrada i jest najwygodniejszym łącznikiem między północą, a południem.

Wystawa samochodów Puerto de la Cruz

Zostaw Komentarz