Plan zwiedzania Norwegia – Trolltunga

wpis w: Norwegia | 0

Dzień 1

Bergen –  Tvindefossen Waterfall + Nærøyfjorden

Zwiedzamy Bergen (punkt widokowy + dzielnica Bryggen), robimy zakupy i wyruszamy w stronę Tvindefossen Waterfall. Pod wodospadem można zrobić chwilę odpoczynku i coś przekąsić. Jeśli mamy dość czasu i energii udajemy się nad Nærøyfjorden. Następnie jedziemy  w miejsce naszego zakwaterowania ( w naszym przypadku Roldal), po drodze mijając Låtefossen Waterfall.

 

day1

Wskazówki:

– warto zachować siły na dzień kolejny gdzie zaplanowaną mamy wyprawę na Trolltunga.


Dzień 2

Trolltunga

Trolltunga start


Dzień 3

Okolice – w naszym przypadku Roldal

Trzeci dzień proponuję zostawić jako dzień wypoczynku, połączonego ze zwiedzaniem okolicy, bądź zabezpieczenie jeśli drugiego dnia pogoda nie dopisze i wyprawa na Język Trolla okaże się niemożliwa. Na naszym kempingu otrzymaliśmy mapę okolicy z pieszymi szlakami do wędrówki.

Roldal Okolice


Dzień 4

Powrót do Bergen

Dzień, który można urozmaicić o zmianę trasy do Bergen – tak jak to było w naszym wypadku. Wybraliśmy przeprawę promową z Jondal do Tørvikbygd (czas rejsu 20 min). Dzięki tej opcji miałem okazję przejechać przez 11km tunel wykuty w skale (między miejscowością Odda, a Jondal). Po drodze na przystań promową (za tunelem) znajduje się kolejny duży wodospad. Rozkład kursowania promu znajdziesz tutaj

roldal bergen

Wskazówki:

– trasa z przeprawą promową wychodzi nieco drożej.

Zostaw Komentarz